Lokala programtablåer

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Arvidsjaur

17:00Majfesten startar
18:30MAJA LUNDBERGGITARR
18:30FELICIA & MAJADANS
18:30NOAH KARLSSONPIANO
18:55ANDERS LINDELLHÄLSNING
19:30EMMA REINSÅNG
19:30RAMONA NORÉNSÅNG
19:30AARON MÖLLERFIOL
19:55ANDERS LINDELLHÄLSNING
20:30FELICIA & MOLLYDANS
20:30EMMA REINSÅNG
20:55ANDERS LINDELLHÄLSNING
21:30EMMA REINSÅNG
21:30FELICIA HÄGGQVISTDANS
23:00Avslut för kvällen

Bollnäs

17:00Majfesten startar
18:30Alfons BruceSnowboard
18:30Bisken - HurtingSlap house
18:30Bisken & Lil Teed - MoodDeep house
18:30ViDarvid - Eloise Dansband, pop, rock
19:30Gumpels SkatehallSkate
19:30Bisken & ISMEE - On & OffSlap house
19:30Jakob Ljungkvist Trollkarl del 1Trolleri, magi
19:30Torsten - KällsorteringHumor
20:30Caedem - Live in Söderhamns teaterDeath metal
20:30Bisken & Perxeuz - RobberyDeep house
20:30Bengt & Åkes Allservice , Alex LindahlHumor
21:30Hönan Agda på BollebergetHumor
21:30Jakob Ljungkvist Trollkarl del 2Trolleri, magi
21:30Bisken - Pray For MeSlap house
21:30Bisken & Vettafaen & LVNA - ChangeDeep house
23:00Avslut för kvällen

Eskilstuna

17:00Majfesten startar
18:30NoahRap Hiphop
19:30Milly DeePop Singer Songwriter
20:30Leon + Elias + Dance EliteRap Hiphop Dans
21:30Shukri + PeriferiPop Hiphop
23:00Avslut för kvällen

Falun

17:00Majfesten startar
18:30Estet LugnetMusikvideo
18:55FRITID FÖR UNGAHälsning
19:30Elijah GasleyMusikvideo
19:55UNGDOMSSTÖDJARNAHälsning
20:30STÖRNINGSJOURENMusikvideo
20:55Anders SkyltHälsning
21:30Estet LugnetMusikvideo
23:00Avslut för kvällen

Haninge

17:00Majfesten startar
23:00Avslut för kvällen

Haparanda

17:00Majfesten startar
18:30Klotets TuffingarMusik
19:30RajahurritMusik
20:30RajahurritMusik
21:30Joel UtunenDans, Kroppsartist
23:00Avslut för kvällen

Lund

17:00Majfesten startar
18:30Inkoz och Red RoomRock, Pop
19:30Makadam och Tommys ÄnglarRop
20:30David for president och Axel med RobbanRock, Akustisk rock
21:302 Unit CrewDans
23:00Avslut för kvällen

Malmö

17:00Majfesten startar
23:00Avslut för kvällen

Norrtälje

17:00Majfesten startar
18:30Isolated Youth Pop, Rock, post punk
18:40Presentation av Fritidsgården GallerianGallerian Rimbo
18:45Roslagens Kulturskola Musik
19:30Erik & E-SportarnaE-sport
19:35Dancecamp 2021 "In Motion Movements"Dans
19:36Presentation av Fritidsgården BrännäsgårdenBrännäsgården Norrtälje
19:40Caspar CamitzMusik Pop Soul
20:30Presentation av Ungdomshuset VerketVerket/Norrtälje
20:35Presentation Fritidsgården PunktenPunkten/Rimbo
20:40Verkets HusbandMusik
21:30Norrtälje NördhängSpel Nördförening
23:00Avslut för kvällen

Sorsele

17:00Majfesten startar
18:30Hälsning
18:30Sorsele movesRörelse
18:30SkolanEntreprenörskap
19:30NFBRcykel
19:30BCDRörelse
20:30BCDSamiskt hantverk
20:30BCDMatlagning
21:30BCDFiske
21:30BCDKit-film
23:00Avslut för kvällen

Storuman

17:00Majfesten startar
18:30Emma ReinholdssonProfessionella Unga Artister
18:30Julia Amrén Professionella Unga Artister
18:30The odd TuesdaysProfessionella Unga Artister
18:30Olivia CarlssonProfessionella Unga Artister
18:30Marina KarlssonProfessionella Unga Artister
18:30Ramona NorenProfessionella Unga Artister
18:30Meja & JuliaProfessionella Unga Artister
19:30Emma MaximovaProfessionella Unga Artister
19:30Anna NäsströmProfessionella Unga Artister
19:30Jilly SchöldProfessionella Unga Artister
19:30William SimuProfessionella Unga Artister
19:30Aron LindbergProfessionella Unga Artister
19:30Jonas NygrenProfessionella Unga Artister
19:30Linnea HemfjällProfessionella Unga Artister
20:30Andreas och Wiktoria
20:30Andreas och Wiktoria
20:30Andreas och Wiktoria
23:00Avslut för kvällen

Trollhättan

17:00Majfesten startar
18:30N3 danseleverDans
18:55De utvaldaHälsning
19:30Half PipesPunk
19:30PLAN XIndie
19:55FältenhetenHälsning
20:30TillfälletPop
20:30NenadRap
21:30HeadstagPunk
23:00Avslut för kvällen

Tyresö

17:00Majfesten startar
18:30TDA- TyresöDans, Dancehall
19:30TDA- TyresöDans, Dancehall
20:30TDA- TyresöDans, Ute
21:30TDA- TyresöDans, Mix
23:00Avslut för kvällen

Umeå

17:00Majfesten startar
18:30ZENITH Pop duo
18:55info om Umeås mötesplatserHälsning
19:30STRIKËHårdrock
19:30STRIKËHårrock
19:30Williamsinger songwriter
19:30AerialistföreställningAerialist
20:30Agnes AssmundssonSolo artist
20:30BölesholmarnaIndierock
20:30BölesholmarnaIndierock
20:30Samtycke onlinekortfilm samtycke
21:30Klockan är ett och det märksEbba Grön och Imperiet covers
21:30Klockan är ett och det märksEbba Grön och Imperiet covers
21:30Info om Umeås mötesplatser del 2Hälsning
23:00Avslut för kvällen

Uppsala

17:00Majfesten startar
18:30USE SOAPAlternative rock, Rock, Universal rock
19:30KEISHASoul RnB
20:30NOBILITYAlternative rock, Rock
21:30BÄSTA MIDDANPost-ironisk lekmannamusik
23:00Avslut för kvällen

Västerås

17:00Majfesten startar
18:30Sunny Days ft. Olivia ÅhsSinger songwriter
18:30Önsta fritidsklubbDans
19:30Rashy KAfrobeat, RnB
21:30Rashy KAfrobeat, RnB
21:30Sunny Days ft. Olivia ÅhsSinger songwriter
23:00Avslut för kvällen

Åre

17:00Majfesten startar
18:30Mad crew Dans
18:50ChipPop
19:00Mad crew Dans
23:00Avslut för kvällen

Örebro

17:00Majfesten startar
18:30The KollektiveIndie-rock, Pop
19:30RezzieRap
20:30NafisaPop, Hiphop, RnB
21:30RaeesHiphop, Dancehall
23:00Avslut för kvällen

Våra stolta sponsorer